Orbán Viktor: Mi nem csak emlékezünk, de nem is felejtünk

A rossz idő ellenére is tízezren hallgatták a miniszterelnök beszédét a Terror Háza Múzeum előtt

Belföld
  • 2017.10.23. - 15:49

Ha elvész a szabadság, ha elvész a nemzeti függetlenség, mi magunk is elveszünk - hangoztatta Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Budapesten, a Terror Háza Múzeum előtt rendezett október 23-i díszünnepségen.

1 / 3
október 23 576

Tízezren hallgatták a miniszterelnök beszédét
Mintegy tízezren gyűltek össze a budapesti Terror Háza Múzeum előtt hétfő délután háromkor, hogy meghallgassák a miniszterelnök ünnepi beszédét. Az esős, szeles, hűvös idő ellenére több tízezren vettek részt az 1956-os forradalom tiszteletére rendezett megemlékezéseken.

A kormányfő úgy fogalmazott: a szovjet uralom egy történelem nélküli térbe taszított bennünket, "meg akarta semmisíteni a múltunkat és a kultúránkat is". Mint mondta, a fizikai és szellemi terror megismétlődése ellen a nemzeti emlékezet a legerősebb fegyver. "Ezért jöttünk ma éppen ide" - utalt a Terror Háza Múzeumra, amely - emlékeztetett - a nyilasok főhadiszállása, majd a kommunista pártállami terror székhelye volt.
2002-ben "mementóvá emeltük, és egy múzeumot helyeztünk ide Budapest, Magyarország és Európa szívébe", hogy emlékeztesse mindig a világot: a magyarok szabadságvágyát nem lehet megfojtani. Azért állítottuk ide, hogy bennünket is figyelmeztessen: ha elvész a szabadság, ha elvész a nemzeti függetlenség, mi magunk is elveszünk - mondta Orbán Viktor.

"1956-ra mindig emlékezni fogunk"

Az 1956-os forradalom nemzeti forradalom volt - jelentette ki Orbán Viktor. A miniszterelnök arról beszélt, hogy a saját szabadságunkat mindig nekünk kell megvédenünk, más sohasem fogja.

"1956-ban az a csodálatos ország bontakozott ki az elnyomás félhomályából, amire mindig is vágytunk" - fogalmazott, kijelentve: a forradalom nemzeti forradalom volt.
Mint mondta, a gyárakban dolgozókról egy csapásra kiderült, hogy nem nemzetközi proletárok, hanem magyar munkások. "Erre a pillanatra mindig emlékezni fogunk, amíg egyetlen magyar is él a Földön" - tette hozzá Orbán Viktor.
Azt is hangsúlyozta, hogy "mi nem csak emlékezünk, de nem is felejtünk. Azokat sem felejtjük el, akik velünk szemben álltak".

"Azért nem értenek bennünket Brüsszelben ma sem, mert már akkor sem értettek"

A nyugatiak, ha csodálták is az 1956-os magyar forradalmat, nem értették - mondta Orbán Viktor miniszterelnök.

"Nem értették, miért harcolunk olyan túlerővel szemben, amelyet emberi számítás szerint aligha győzhetünk le. Nem értették, hogy azért küzdünk, mert a végsőkig ragaszkodunk a saját kultúránkhoz és életformánkhoz, és nem akarunk föloldódni senkinek az olvasztótégelyében" - fogalmazott a kormányfő.
Hangsúlyozta: "azt akarjuk, hogy tiszteljék azt, akik és amik vagyunk", hiszen a magyarok ezer éven át őrizték Európa határait és küzdöttek a nemzeti önállóságukért. "Bátor és harcos nemzet vagyunk, amely jól tudja, akit nem tisztelnek, azt megvetik" - mondta, kijelentve: "azért nem értenek bennünket Brüsszelben ma sem, mert már akkor sem értettek".

"Európa vakvágányra  futott"

Orbán Viktor szerint Európa vakvágányra futott, a pénzügyi spekuláns birodalom ejtette foglyul Brüsszelt és jó néhány tagállamát is.

A miniszterelnök azt mondta, a 20. században katonai birodalmak okozták a bajt, most a globalizáció farvizén pénzügyi birodalmak emelkedtek fel. Nincsenek határaik, de van világmédiájuk, és vannak tízezerszám megvásárolt embereik. Gyorsak, erősek és brutálisak - tette hozzá.
Orbán Viktor szerint most, három évtized után "újra veszély fenyegeti mindazt, amit Magyarországról és a magyar élet rendjéről gondolunk". A szabadság 1990-es kivívása után most újra történelmünk fordulópontjához érkeztünk - hangsúlyozta.

"Biztonságos, méltányos, polgári, keresztény és szabad Európát akarunk"

Biztonságos, méltányos, polgári, keresztény és szabad Európát akarunk - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök.

A kormányfő szerint ma minden választás sorsdöntő Európában. Most dől el - folytatta -, Európa népei visszaveszik-e saját nemzeti életük politikai irányítását, a gazdasági elitekkel összefonódott európai bürokratáktól. 
Most dől el, sikerül-e visszaszereznünk a régi, multikulturalizmus előtti nagyszerű Európánkat - hangoztatta.
Orbán Viktor szerint még mindig sokan gondolják, hogy ez lehetetlen, de 1956-ban, 1988-ban és 2010 előtt sem hittek a változásban.
"Hányan hitték volna október 23-án reggel, munkába menet a villamoson, hogy estére a Sztálin-szobor helyén már csak két csizma marad? Hányan hitték 1988-ban, hogy a kommunizmust egy éven belül megrogyasztjuk, rászámolunk és leléptetjük, a szovjet csapatokat pedig kiparancsoljuk az országból? S hányan hitték 2010 előtt, hogy hamarosan új, nemzeti alapokon álló, keresztény kultúrájú és családjainkat megvédeni képes alkotmányunk lesz?" - sorolta a miniszterelnök.

"A globalizmus erői homo brüsszelicusszá akarják gyúrni a magyarokat"

Orbán Viktor szerint a globalizmus erői "homo brüsszelicusszá" akarják gyúrni a magyarokat.

A miniszterelnök azt mondta: "hinni akartuk, hogy a régi bajok már nem térhetnek vissza". 
Hinni akartuk - folytatta -, hogy a kommunisták hagymázas álma, hogy magyarok helyett "homo szovjeticust" faragjanak belőlünk, soha többet nem jöhet elő.
Orbán Viktor azt mondta, most elképedve látják, hogy "a globalizmus erői feszegetik az ajtót, és azon dolgoznak, hogy magyarok helyett homo brüsszelicusokká gyúrjanak bennünket".

"Közép-Európa maradt az utolsó migránsmentes övezet".

A miniszterelnök azon véleményének adott hangot, hogy a pénzügyi spekuláns birodalom hozta Európa nyakára az újabb kori népvándorlást, a migránsok millióit, az új bevándorlók invázióját. 
Ők dolgozták ki azt a tervet, amellyel Európát kevert földrésszé akarják alakítani - tette hozzá.
Orbán Viktor szerint mivel Közép-Európa migránsmentes övezet, ezért az Európa jövőjéért folyó küzdelem ide összpontosul.
Amíg Brüsszel nem nyeri vissza szuverenitását, addig Európa kormánykerekét sem lehet a helyes irányba fordítani - hangoztatta.

"A népvándorlást meg lehet állítani, a globalizációt féken lehet tartani"

A következő választás esélyesének nevezte Orbán Viktor pártját, a Fideszt.

A miniszterelnök szavai szerint a tét nagy, "semmit sem vehetünk félvállról". Mint mondta, még nem érdemelték ki a győzelmet, ahhoz mindenkire szükség lesz, ezért a következő hónapokban készülődni fognak: "márciusban újrakezdjük. És akkor áprilisban ismét győzni fogunk".
Orbán Viktor úgy fogalmazott: "nekünk senki sem mondhatja, hogy lehetetlen". A népvándorlást meg lehet állítani, a globalizációt féken lehet tartani, Brüsszelt meg lehet zabolázni, a pénzügyi spekuláns tervét meg lehet lékelni, az európai egyesült államok őrült ötletére kényszerzubbonyt lehet húzni - hangsúlyozta, hozzátéve, ehhez csak az kell, hogy Közép-Európában a lengyelek, a csehek, a szlovákok, a románok és a magyarok összefogjanak. 
A kormányfő szerint ha meg sem próbáljuk, akkor nem is sikerülhet, valamennyi esély mindig van. "1956-ban megmentettük a nemzet becsületét. 1990-ben visszavettük a szabadságunkat. 2010-ben pedig a nemzetegyesítés útjára léptünk" - hangoztatta.

Orbán Viktor beszédének teljes szövege az alábbi linkre kattintva olvasható.

A miniszterelnök beszéde videón:

Reklám