A vasárnapi kvótanépszavazás elérte a célját, Magyarország döntött - értékelt Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn, napirend előtt a parlamentben.

A Liberálisok elnöke helytelennek tartja az alaptörvény tervezett módosítását. Fodor Gábor hétfői budapesti sajtótájékoztatóján kijelentette: határozottan visszautasítják a kezdeményezést, mert az továbbra is értelmetlenül szembemegy az Európai Unióval, élezi a konfliktust és nincs mögötte választói többség. Az ellenzéki politikus megköszönte a népszavazáson kapott igen szavazatokat, külön kiemelve, hogy Felcsúton 21-en mertek így voksolni. Értékelése szerint ez azt mutatja, hogy pártja elkezdte bázisának építését. Az ellenzéki politikus szerint a népszavazás politikai vereség a kormánypártok számára, a 15 milliárd forintos gyűlöletkampány leszerepelt.



