Olimpia: Jövő szerdán dönt a Fővárosi Közgyűlés

Tarlós István kiemelte: az egység "ilyen mértékű" megbomlásával nincs értelme pályázni

Belföld
  • 2017.02.24. - 11:47

Várhatóan jövő szerdai rendkívüli ülésén dönthet a 2024-es budapesti olimpiai pályázat visszavonásáról a Fővárosi Közgyűlés - közölte Tarlós István főpolgármester pénteken Budapesten, sajtótájékoztatón, ahol arról is beszélt: Budapest elkészítette véleményét az Európai Csalás Elleni Hivatalnak (OLAF) a 4-es metró beruházásáról szóló jelentéséről: olyan javaslatokat igyekeztek tenni, amelyekkel a kormány csökkenteni tudja a visszafizetési kötelezettségeket.

Tarlós-VI576x356
Fotók: Varga Imre/Magyar Hírlap

Tarlós István elmondta, a visszavonásról a kormány, a Fővárosi Közgyűlés és a Magyar Olimpiai Bizottság határoz; a kormány már meghozta a döntését, az utóbbi két testület ezután hozza majd meg.
A főpolgármester szerint az egység "ilyen mértékű" megbomlásával nincs értelme pályázni az olimpiarendezésre. Megjegyezte, sikerült az országról egy olyan hamis képet kialakítani, mintha a magyarok általában ilyenek lennének, hogy nem tudnak egységre jutni.
Kérdésre válaszolva elmondta, hogy a visszalépés akkor válik hivatalossá, amikor MOB és a főváros levélben értesíti a döntésről a Nemzetközi Olimpiai Bizottságot. 

"A főváros egy fillért nem költött az olimpiára"

A Demokratikus Koalíció politikusainak kijelentésére reagálva Tarlós István úgy fogalmazott, hogy a főváros "egy fillért nem költött az olimpiára, egyetlen egy szerződést nem kötött, egyetlen egy számlát nem fizetett ki, és egyetlen egy megrendelést nem adott fel".
A kormánnyal való megállapodás alapján, az olimpiai pályázattal kapcsolatos munkát végző gazdasági társaság tőkealapjába "beszállt" 200 millió forinttal a főváros közgyűlési döntés alapján. Erről az elszámolást meg is kérték - mondta a főpolgármester.

Tarlós-febr3
Reklám