Novák Katalin: Számunkra a családok az elsők

A magyar kormányzat első alkalommal képviselteti magát önálló virágkocsival a debreceni virágkarneválon

Belföld
  • 2018.08.20. - 10:58

A Családok évének virágkocsija azt üzeni, hogy a kormány számára a családok vannak az első helyen, a magyar jövő a magyar gyermekekben és a felelős gyermekvállalásban van - mondta az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) család- és ifjúságügyekért felelős államtitkára hétfőn Debrecenben, amikor bemutatta a kompozíciót, mielőtt elindult a karneváli felvonulás.

novák virágkarnevál
Augusztus 20-a a győzelem, a siker örömünnepe

A győzelem és a siker örömünnepének nevezte augusztus 20-át Debrecen polgármestere hétfőn, a helyi Szent István dombormű megkoszorúzása alkalmából rendezett önkormányzati ünnepségen.

Papp László (Fidesz-KDNP) azt mondta, ezen a napon nem elvesztett forradalomra, vagy szabadságharcra emlékezünk, hanem "a bölcsességre, az előrelátásra, egy időtálló műre, amelyet államiságnak nevezünk".

"Megemlékezünk a magyarság egységbe kovácsolásának tudatos politikájáról, az európai fennmaradást kizárólagosan biztosító keresztény út kijelöléséről és védelméről" - tette hozzá. 

Úgy vélte, augusztus 20. ilyenformán nemcsak egyetlen személyről, vagy eseményről szól, hanem átfogja egész történelmünket, "az elmúlt évezred örömeit és bánatait, és erőt ad a Kárpát-medence, sőt a világ magyarságának".

 A polgármester szerint Szent István erős Magyarországot kívánt örökül hagyni utódainak, és "az ő példáját szemünk előtt tartva mi is erős Magyarországot és erős Debrecent akarunk örökül hagyni utódainknak".

Papp László bejelentette: kezdeményezi, hogy Debrecen köztéri szoborral fejezze ki háláját Szent István államalapító és országépítő munkája előtt, és a város közgyűlése vállaljon kötelezettséget a szobor felállítására.

A Krones megérkezett Debrecenbe című virágkocsi kapta a fődíjat

A nézők szavazatai alapján a 49. debreceni virágkarnevál legszebb virágkocsinak járó fődíját - a Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt. egyedi gyártású félmilliós serlegét - a Krones megérkezett Debrecenbe című virágkocsi kapta. (Szobrász Abai-Nagy István, virágdizájn Lovas Marianna és Sápi Beáta, statikus Bodó Imre, kivitelező Gulyás Tamás.)

A virágkarnevál díszvendégeiből álló zsűri - a virágkompozíció kreatív megvalósításáért - különdíjat, Herendi plakettet adott a Continental Motiváló emberek - inspiráló kultúra című virágkocsijának. (Szobrász : Balogh László, virágdizájn: Lovas Marianna és Sápi Beáta, statikus: Bodó Imre, kivitelező: Gulyás Tamás).

A legjobb magyar művészeti csoportnak járó díjat - a Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt. egyedi gyártású, félmillió forint értékű porcelánserlegét - a Debreceni Népi Együttesnek ítélte a zsűri.

A közismert művészekből, közéleti személyiségekből álló zsűri a legjobb külföldi művészeti csoportnak egy külön díjat is kiosztott: a Herendi plakettet a Párizsi Utcakabaré francia társulat kapta.

A díjakat este a Nagyerdei Stadionban tartott Karneváléj keretében Fekete Péter, az Emberi Erőforrások Minisztérium kultúráért felelős államtitkára, Papp László, Debrecen polgármestere és Simon Attila, a Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt. vezérigazgatója adták át.

A Karneváléjen kétezer szereplő lépett fel a stadionban, köztük a Dal sztárjai. A 49. debreceni virágkarnevál este tűzijátékkal és Kökény Attila-koncerttel fejeződik be a debreceni Nagyerdőben.

Reklám