A Nézőpont Intézet elemzője szerint a szombati migrációs csúcstalálkozó részvevői próbálták közelíteni álláspontjaikat, ugyanakkor a két ellentétes oldal egyike sem adta fel saját nézetüket.
Nagy Dániel, az intézet kutatója az M1 aktuális csatorna szombat esti műsorában elmondta, Magyarország és a visegrádi országok ezúttal is a külső határok védelmének fontosságát hangsúlyozták, míg a német kancellár, bár konszenzusra törekvően, de továbbra is a kvóta irányában képzeli a megoldást.
A Nézőpont Intézet munkatársa utóbbival kapcsolatban megjegyezte, a felsőhatár nélküli kvóta nem old meg semmit, a kvótákat legfeljebb másodszorban és feltétlenül nem egy állandó mechanizmus részeként lehetne elfogadni.



