"Ezerkétszáz katona áll készenlétben, hogy ha kell, 24 órán belül hazánk bármelyik határszakaszához megérkezzenek. Hazánk lakossága biztonságban érezheti magát, a műszaki határzár jól működik" – hangsúlyozta Németh Szilárd, a Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkára szombaton Mohácson, miután Kósa Lajossal megtekintette a déli határt.

Szekó József (Fidesz-KDNP), Mohács polgármestere arról beszélt, hogy a város lakossága 2015-ben aggódott a migránsválság eseményei miatt, de a kormány intézkedéseinek köszönhetően már teljes nyugalom van a városban. Szavai szerint ehhez a rendőrség, az önkormányzatok és a civil szervezetek együttműködésére is szükség volt.



