Nem lesz kötelező sorkatonai szolgálat Magyarországon – szögezte le Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap a köztelevízióban, ahol Kövér László szavaival kapcsolatban kérdezték.
Kövér László az Új Néplap szombati számában megjelent interjúban azt mondta, katasztrofális hibának tartja a sorkötelezettség eltörlését, a visszaállítását azonban szerinte jelenleg egy uniós tagállam nem tudná hatékonyan megoldani, ahhoz összeurópai döntésre lenne szükség. Hozzátette: a kormányban jelenleg azon dolgoznak, hogy a haderőre szánt költségvetés növelésével összhangban a honvédség létszámát is növeljék, ez azonban elsősorban az önkéntes tartalékosok számának emelését jelenti.



