A tranzitzónák működése, a műszaki határzár és a jogszabályi szigorítás jelentős létszámcsökkentést hozott a bicskei befogadótáborban – hangsúlyozta tegnap a térség fideszes országgyűlési képviselője Bicskén.
Pálffy Károly Bicske Fidesz-KDNP-s polgármestere, kiemelte, hogy az idén több migráns fordult meg a náluk, mint amennyi a város lakossága. Hozzátette, a város közterületei károkat szenvedtek el a migránsáradatban, de a legnagyobb kár az, hogy a táborral szemközti ipari területről – a migrációs veszély miatt – tizenkétmilliárd forintos beruházást elvittek.



