A sajtóból értesültem róla, hogy a Jobbik elnöksége „visszahívott” európai parlamenti képviselői tisztségemből – írta az MTI-nek eljuttatott közleményében Morvai Krisztina. Hozzátette: mivel az európai parlamenti képviselők jogállasáról szóló jogszabály ilyen jogi lehetőséget nem ismer, mandátuma lejártáig, 2019 júliusáig tisztségben marad.
Szerdán a Jobbik közleményben tudatta, hogy elnökségük visszahívta EP-képviselői tisztségéből Morvai Krisztinát. Döntésüket azzal indokolták, hogy
Morvai Krisztina csütörtökön reggel rövid közleményben reagált visszahívására. Ebben azt írta, a sajtóból értesült arról, hogy a Jobbik elnöksége visszahívta európai parlamenti képviselői tisztségéből. Hozzátette:
"Az európai parlamenti képviselők jogállasáról szóló jogszabály ilyen jogi lehetőséget nem ismer, így mandátumom lejártáig, 2019 júliusáig tisztségemben maradok."
A képviselő azt is írta: eddigi következetességgel, elszántsággal fogja képviselni Magyarország érdekeit, összhangban saját lelkiismeretével és a Jobbik 2009 évi illetve 2014 évi európai parlamenti választási programjával, amelynek végrehajtására a választók felhatalmazták.



