Az MSZP választási programjának fő üzeneteként jelölte meg Molnár Gyula pártelnök azt, hogyan lesz negyedik magyar köztársaság.

Molnár Gyula azt is jelezte: kitart amellett, hogy közös jelöltek legyenek a választókörzetekben, közös listán induljanak a választáson és legyen közös miniszterelnök-jelöltjük.
Karácsony Gergely, a Párbeszéd társelnöke utóbbira úgy reagált: "döntsétek el ti, hogy nekem milyen szerepet szántok nekem ebben az együttműködésben, ha kellek, akkor én jövök, (.) és hozok magammal mindent, amit tudok".
A politikus egy közös ajánlat igényét is megfogalmazta, ennek lényegeként megjelölve, hogy "az emberekbe kell befektetni".



