Ismét előkerült egy botrányos hangfelvétel, a Jobbik egyik frakcióülésének teljes hanganyaga, az ülésen Lenhardt Balázs kizárásáról volt szó.
2012 nyarán, a Jobbikban csak „Szegedi Csanád-ügynek" hívott eset hónapokig uralta a nyilvánosságot, ami meglehetősen kellemetlen időszakot eredményezett a pártnak, hiszen azzal volt tele a sajtó, hogy zsidó származása miatt próbálnak megszabadulni az egyik vezető politikusuktól.
Jobbikos nyomásra Szegedi lemondott valamennyi belpolitikai tisztségéről, később pedig kizárták a pártból. Az egykoron népszerű és elismert politikusból pillanatok alatt közellenség lett, első számú céltáblájává válva az erősen antiszemita párt radikális szárnyának.
Lenhardt Balázs pár hónappal később a párt vezetésének jóváhagyása nélkül, önszántából – befolyással üzérkedés és hivatali visszaélés gyanúja miatt – feljelentést tett a pártból már kitessékelt Szegedi ellen. Az egyeztetés nélküli akció óriási vihart kavart a politikai közösségen belül, megmutatva a Jobbik valódi arcát.
Mivel Lenhardtnak nem ez volt az első ilyen lépése, Vona Gábor akkori pártelnök frakcióülést hívott össze annak érdekében, hogy megtárgyalják a renitens politikus ügyét. A 2012. november 7-ei ülésük teljes hanganyagát szerezte meg az Origo. A felvételen a rajta szereplő politikusok egyértelműen azonosíthatók, Vonát több alkalommal elnök urazzák, valamint a dátum és a nevek is passzolnak.
A párt volt alelnökének fordulatát nemes egyszerűséggel „Saul-fordulásnak" nevezte, aki szerinte ezzel a zsidók öklévé vált.
Az a Saul-fordulás, amit ő végrehajtott, az finoman szólva is felháborító, és konkrétan megalázó a Jobbik számára. Valóban egy nagyon megalázó helyzetbe hozott minket az egykori vezetője a pártnak, alelnöke, sokak által a párt öklének tartott szereplője, most a másik oldalon válik ököllé - mondta Vona.
Vona később elnézést kért az elnökségi tagoktól azért, hogy nélkülük hozta meg a döntést Lenhardt ügyében. Ezen a ponton "mentségül" hozzátette, hogy még saját felesége véleményét sem kérte ki, pedig ilyenkor vele mindig beszélni szokott.
A felvételek szerint a Jobbiknak még "zsidószakértője" is volt, nem más, mint Hegedűs Lórántné, aki február végén lépett ki a baloldallal összeálló Jobbikból.
- Hegedűs Lórántné: ."... egy levelet, amiben két szakértőt nevezett meg. Az egyik az már nem is tudom, Szávay Pisti volt, aki a külpolitikáért, nem tudom, miért a felelős, én pedig a zsidó ügyekért vagyok felelős. Gyakorlatilag ez volt a lényeg (dadogás). Megtisztelő, nem azért mondom, csak..."
- (nevetés és hangzavar)
- Ismeretlen bekiabáló: "Szakértő!"
- Hegedűs Lórántné: "Szakértőnek nevezett valaki."
- Vona Gábor: "De Enikő, nem az vagy? Hát most. Azazaz."



