Megkezdődött a vörösiszapper másodfokú tárgyalása

Az ügyész szerint a Veszprémi Törvényszék első fokon szabálysértést követett el

Belföld
  • 2017.01.23. - 12:45

Az elsőfokú ítélet hatályon kívül helyezését és új eljárás lefolytatását kérte az ügyész a vörösisszapper másodfokú tárgyalásán, amely hétfőn kezdődött meg a Győri Ítélőtáblán.

vörösiszap bíróság lead
A Mal Zrt. Ajka melletti tározójából 2010. október 4-én kiömlő vörösiszap három települést öntött el, Kolontárt, Devecsert és Somlóvásárhelyt. A katasztrófa következtében tíz ember meghalt, több mint kétszázan megsérültek, több száz ház pedig lakhatatlanná vált.
Reklám