Idén az első négy évfolyam már ingyen kapja a tankönyveket. Az alaprendeléseket április végéig kell leadniuk a tankönyvfelelősöknek.
Az 1., az 5. és a 9. évfolyamon tehát már nem kísérleti, hanem akkreditált tankönyveket használnak a diákok. Idén már az első négy évfolyam kapja ingyen a tankönyvet, ez az 1,2 millió diák 63 százalékát jelenti – hangzott el a tájékoztatón. A rendelés idei menetrendje szerint a Kello által április elsején feltöltött tankönyvjegyzékből április 29-ig válogathatnak a tankönyvfelelősök, eddig kell leadniuk az alaprendeléseket, ezután már csak módosításokra van lehetőség június 30-ig. A tavaly bevezetett menetrend a Kello reményei szerint idén is segít abban, hogy az iskolákba augusztus 25-ig eljussanak a kiadványok. A Tanítanék Mozgalom azonban – amelynek célja a tankönyvpiac liberalizálása – azt szorgalmazza, hogy továbbra is rendelhetők legyenek a régi, lejárt engedélyű könyvek. Emiatt követelik a rendelési időszak meghosszabbítását május 30-ig, illetve azt javasolják az iskoláknak, hogy ne adják le rendelésüket április 20. előtt, illetve amíg a TM nem állapodik meg a kormánnyal.



