Néma főhajtással és koszorúzással tisztelegtek szerda reggel, a Szovjetunióba elhurcolt magyar politikai rabok és kényszermunkások emléknapján Budapesten, a Gulág áldozatainak emlékkövénél. Ezen a napon arra a mintegy 800 ezer magyarra emlékezünk, akit 1944-től kezdve hadifogolyként vagy internáltként a Szovjetunióba hurcoltak többéves kényszermunkára. A Nyugati téren Befagyasztott emlékezet címen nyílt szabadtéri jégszobor-installáció és arcképcsarnok.

Balog Zoltán: a Gulág-élmény összeköti az Elbától keletre élőket



