Megalakult a KDNP új frakciója

Ismét Harrach Péter választották meg a testület vezetőjének

Belföld
  • 2018.04.17. - 17:36

Megalakult a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) új parlamenti frakciója, 16 taggal - közölte a párt kedden.

A frakció megválasztotta a tisztségviselőket: Harrach Pétert ismét frakcióvezetőnek, Vejkey Imrét, Szászfalvi Lászlót és Móring József Attilát frakcióvezető-helyettesnek. A frakcióigazgató Latorcai János lett.

A képviselőcsoportot 9 egyéni és 7 listás helyen bejutott képviselő alkotja, közülük hárman - Kárpátiné Juhász Hajnalka, Nacsa Lőrinc és Süli János - először nyertek mandátumot - olvasható a KDNP közleményében.

Az április 8-i parlamenti választáson a Fidesz-KDNP 133 országgyűlési mandátumot szerzett, amivel kétharmados többsége lesz a 199 fős törvényhozásban.

Reklám