Már utalják a bérkiegészítést

Elismerik a szociális dolgozók munkatapasztalatát

Belföld
  • 2015.08.14. - 03:26

Jogszabály rögzíti, ezért nem fordulhat elő, hogy egy, a szociális ágazatban dolgozó, arra jogosult munkatárs ne jusson hozzá az augusztus elejétől utalt bérkiegészítéshez.

Ha mégis, akkor előbb az intézményvezetőhöz kell fordulnia, aztán a fenntartóhoz, végül ha ott sem kap jogorvoslatot, akkor „természetesen menni kell tovább” – reagált lapunk felvetésére Czibere Károly. Az Emberi Erőforrá­sok Minisztériumának szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára tegnap jelentette be, hogy a szociális ágazat 93 ezer dolgozója közül 63 ezren kaptak bérkiegészítést az augusztusi utalással. Ők azok, akiknek nagyobb a munkatapasztalatuk, hosszabb ideje dolgoznak a területen vagy magasabb a végzettségük. A bérkiegészítés mértéke bruttó 1650 és 68 ezer forint közötti.

Az államtitkár hangsúlyozta, a szociális területen dolgozók a szakmai tőke, a végzettség és a tapasztalat megbecsüléseként kapják a bérkiegészítést, ez kézzel fogható bizonyítéka annak, hogy a kormány betartotta ígéretét. Hozzáfűzte, a kabinet tisztában van azzal a küzdelemmel, amit az érintett intézményekben, igen nehéz körülmények között végeznek, miközben a szektorban dolgozóknak a nemzetgazdasági rangsorban az egyik legalacsonyabb az átlagkeresetük.

Czibere Károly emlékeztetett arra, hogy tavaly tizenkétmilliárd forintnyi bérpótlékról döntöttek, ami minden dolgozó megkapott, ez fejenként hatezer–tizenhétezer forint közötti összeget jelentett. A szociális államtitkár reményét fejezte ki, hogy az életpályamodell elveit a következő hat-nyolc hónapban kidolgozzák, és jövő nyáron végre a kormány elé vihetik, amely dönthet a bevezetéséről. Kiemelte, a bérkiegészítést nem a fenntartóknak kell kigazdálkodniuk, ezt a kormányzat biztosítja, függetlenül attól, hogy az intézmény állami, egyházi, civil vagy önkormányzati fenntartású.
Reklám