A kormány elkötelezett a további béremelések mellett az egészségügyben, az ország gazdasági teljesítőképességének függvényében - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter szombaton Hódmezővásárhelyen.

Az intézményben jelentős béremelés valósult meg: nyolc év alatt - 2010 óta - az orvosok alapbére két-háromszorosára növekedett, a szakdolgozók jövedelme is megduplázódott - mondta a főigazgató. Példaként a 2010-es 148 400 forintos kezdő szakorvosi bruttó alapbért említette, amely az idei évre 461 200 nőtt. Egy ilyen szakember nettó jövedelme havonta négy hétköznapi és egy hétvégi ügyeletet vállalva és a három gyermek után járó adókedvezménnyel 580 ezer forint körül alakul jelenleg - tette hozzá Kallai Árpád



