Közös felelősség a külhoni magyarságért

Belföld
  • 2015.11.25. - 01:46

A külhoni magyarság iránti közös felelősséget hangsúlyozta tegnap éves meghallgatásán az Országgyűlés nemzeti összetartozás bizottságának ülésén Balog Zoltán, az emberi erőforrá­sok minisztere.

Az MTI közlése szerint kiemelte, egységes Kárpát-medencei stratégiában gondolkodnak, és azt szeretnék, ha a szakpolitikai döntéseknél a nemzetpolitikai szempon­tok is megjelennének. Beszámolt a kárpátaljai magyarság megsegítését célzó intézkedésekről, s első számú szövetségesként az egyházakat és azok szeretetszolgálatait, segélyszervezeteit jelölte meg. Ukrajna számára szeretnék világossá tenni: a kárpátaljai magyarok megerősödése elemi érdekünk, ahogy az is, Ukrajnában magyarbarát szemléletet alakítsanak ki – mondta.

Fontos a magyar–ruszin és a magyar–ukrán együttműködés erősítése, s ennek szimbolikus jeleként egy százmilliós adomány fele a Kárpátokon túlra, másik fele Kárpátaljára kerül. Balog Zoltán egyebek mellett beszélt arról is, hogy havi támogatást nyújtanak ötszáz kárpátaljai családnak, és hogy a háborús helyzet miatt a magyar állam átvállalta a magyarul tanító pedagógusok fizetését, és a magyar gyermekek teljes óvodai étkeztetésének költségét.
Reklám