A külhoni magyarság iránti közös felelősséget hangsúlyozta tegnap éves meghallgatásán az Országgyűlés nemzeti összetartozás bizottságának ülésén Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere.
Fontos a magyar–ruszin és a magyar–ukrán együttműködés erősítése, s ennek szimbolikus jeleként egy százmilliós adomány fele a Kárpátokon túlra, másik fele Kárpátaljára kerül. Balog Zoltán egyebek mellett beszélt arról is, hogy havi támogatást nyújtanak ötszáz kárpátaljai családnak, és hogy a háborús helyzet miatt a magyar állam átvállalta a magyarul tanító pedagógusok fizetését, és a magyar gyermekek teljes óvodai étkeztetésének költségét.



