A kormány alapelve, hogy egyszerre kell szólni a nemzet jövője iránt elkötelezett „szívmagyarokhoz” és a „zsebmagyarokhoz” is, fel kell ismerni, hogy az előbbieknek is van zsebük, az utóbbiaknak pedig szívük, amelyhez meg kell találni az utat – mondta Balog Zoltán, a Magyar Polgári Együttműködés Egyesület elnöke tegnap Az idők jelei projekt záró konferenciáján.
Hangsúlyozta: az elmúlt nyolc év kormányzása jó irányba haladt, egymáshoz, a jóléthez és az igazságossághoz is közelebb hozta a magyarokat. Az emberi erőforrások korábbi minisztere megjegyezte: az elmúlt hetven esztendőben most a legjobb a hazai cigányság esélye a kiemelkedésre, a segély és a tőkejövedelem helyett pedig a munkából származó bevételre került a hangsúly. Bízom benne, ahhoz is közelebb vagyunk, hogy hajlandók legyünk a keresztény mérce alapján mérni magunkat – fogalmazott.