Magyarország tesz azért, hogy a következő években tovább erősödjön Közép-Európa szerepe és hangja, és bízik abban, hogy a közép-európai valóságközeli politika hozzájárul Európa megerősödéséhez és az EU elkerülhetetlen megújulásához - mondta Kövér László, az Országgyűlés elnöke csütörtökön az Országházban.

Mindkét ország politikai rendszere kiállta a rendszerváltozás utáni csaknem harminc év próbáját, kormányaik erős társadalmi támogatottsággal bírnak, újító megoldásaik eredményességét pedig még az ellenfeleik is kénytelenek elismerni - hangoztatta Kövér László



