A magyar parlamenti elnökség célja, hogy a visegrádi együttműködés (V4) - mint védjegy - az Európai Unióban pozitívan, konstruktív javaslatokkal jelenjen meg a különböző szakpolitikákban - mondta Kövér László, a magyar Országgyűlés elnöke pénteken, Budapesten.

Közölte: a pénteki találkozón a nemzeti parlamentek képviseletének erősítését az uniós intézményi struktúrában, valamint az Európai Unió bővítésének lehetőségeit javasolja megvitatni.



