Előre megfontolt, tudatos támadás érte szerdán a röszkei közúti átkelőnél Magyarországot és a határt védő magyar rendőrséget - jelentette ki a kormányszóvivő. Nyugodt volt az éjszaka Horgoson, a szerdai heves összecsapások után nem történt újabb incidens. Olyan külföldi családokat egyesítettek újra a rendőrök Röszkénél, amelynek tagjai a közúti határátkelőnél veszítették el egymást, közölte az ORFK. A rendőrség cáfolta azokat a híreket, hogy őrizetbe vettek és megvertek volna újságírókat. A magyar ma is ugyanaz a nép, amely 25 éve befogadta a keletnémet menekülteket, és a délszláv háború elején elsőként segítette a széteső Jugoszláviából menekülő embereket - jelentette ki Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere.




