Kósa Lajost október másodikával nevezték ki miniszternek

Az erről szóló kormányrendelet a Magyar Közlöny hétfői számában jelent meg

Belföld
  • 2017.09.25. - 20:33

Megjelentek Kósa Lajos megyei jogú városok fejlesztéséért felelős tárca nélküli miniszterré való kinevezéséről szóló jogszabályok.

Áder János köztársasági elnöki határozata szerint Kósa Lajos október 2-tól tölti be miniszteri posztját.
A Magyar Közlöny hétfői számában megjelent - Orbán Viktor miniszterelnök által jegyzett - kormányrendelet szerint a tárca nélküli miniszter a kormány megyei jogú városok fejlesztéséért felelős tagjaként felel a kormány és a megyei jogú város önkormányzata között létrejött együttműködési megállapodásokban meghatározott feladatok végrehajtásáért és irányításáért, az azzal kapcsolatos tevékenységének összehangolásáért és ellenőrzéséért. Ezen feladatainak végrehajtásához Kósa Lajos a kormány érintett tagjától szakértői közreműködést, tájékoztatást, előkészítő anyagot, adatszolgáltatást és beszámoló benyújtását kérheti.
A rendelet szerint Kósa Lajos helyettesítésére a Miniszterelnökséget vezető minisztert, Lázár János jelölték ki.

Reklám