Belföld

Kósa Lajos: Az MSZP továbbra is bevándorláspárti politikát képvisel

Tóbiás: Az alaptörvény-módosítás a kormány hatalmi ambícióiról szól

Kósa Lajos Fidesz-frakcióvezető szerint az MSZP továbbra is bevándorláspárti politikát képvisel, mert nem támogatta az alaptörvény-módosító javaslatot. A politikus budapesti sajtótájékoztatóján a keddi parlamenti határozathozatalokat értékelte. Az MSZP és az LMP alaptörvény-módosítást nyújtott be az Országgyűlésnek, hogy a honvédséget terrorhelyzet esetén valóban be lehessen vetni. A szocialisták állítják, az alaptörvény-módosítás csak a kormány hatalmi ambícióiról szól és alárendelték a kvótareferendumnak.

A legfontosabb döntésnek az alaptörvény hatodik módosítását nevezte, amely alapján új különleges jogrendi helyzetként bekerül az alkotmányba a terrorveszélyhelyzet. A javaslatot azonban a "balliberális kispártok" és a szocialisták nem támogatták – mondta Kósa Lajos, amit úgy kommentált, hogy az MSZP továbbra is bevándorláspárti politikát képvisel, csakúgy, mint az egész európai baloldal. Megjegyezte: a magyar baloldal elutasította, hogy a katonákat fel lehessen használni terrorveszély esetén a magyar emberek védelme érdekében.

Kósa Lajos beszámolt arról is, hogy – szintén kétharmados támogatással – elfogadták azt a földtörvény-módosítást, amely „még inkább védi a magyar gazdák érdekeit a földárveréseknél”.

Kósa Lajos-friss576x356
Schiffer András, az LMP frakcióvezetője kifejtette, a szocialista és LMP-s képviselők javaslata még szélesebb körben teszi lehetővé a honvédség alkalmazását terrorhelyzet esetén, mint a Fidesz és a Jobbik által elfogadott alaptörvény-módosítás. Ugyanakkor nem gondolja, hogy a kormány visszaélne a terrorveszélyhelyzettel.