Kormányablak nyílt Hűvösvölgyben+VIDEÓ

Varga Mihály: A II. a leggyorsabban fejlődő kerület

Belföld
  • 2015.12.17. - 14:12

Kormányablak nyílt a főváros II. kerületében, Hűvösvölgyben csütörtökön. A beruházást a kerületi önkormányzat finanszírozta.

Varga Mihály 20151017
Varga Mihály: A kormányablakok nagyságrendekkel könnyítik az emberek életét

Az átadáson Láng Zsolt (Fidesz-KDNP), a II. kerület polgármestere elmondta, hogy a kormányablak nemcsak a tizenhétezres városrészt, hanem Nagykovácsit, Solymárt és a pilisi régiót is kiszolgálja. Az ott élőknek így már nem kell a tíz éve nyitott Margit körúti irodába menniük.

Az önkormányzat hetvenmillió forintot fordított a beruházásra.

A kerület vezetője arról is beszélt, hogy 2006-ban szakítani akartak azzal, hogy Pesthidegkút kapuja egy „lepusztult bódéváros”, amin szeretnének mielőbb átjutni az emberek. Azóta kialakították a Bánffy György emlékparkot, átalakították a forgalomtechnikát, új szolgáltatóház épült - sorolta, hozzátéve, hogy utóbbiban január végén posta is nyílik.

Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter az államigazgatás méretének csökkentése és a szolgáltatás színvonalának javítása mellett foglalt állást. Jelezte, hogy a kormányablakok jelenleg ötszázkilenc ügyet intéznek, és nagyságrendekkel könnyíti az emberek életét, ha minél többet ezek közül interneten keresztül is meg tudnak oldani.

A tárcavezető, helyi országgyűlési képviselő a főváros egyik leggyorsabban fejlődő kerületeként jellemezte a II. kerületet, utalva a Millenáris park bővítésére, a Klebelsberg-kastélyra, a Gül baba türbéjével összefüggő beruházásokra és arra is, hogy a főváros új elektromos buszai közül több a városrészben jár majd.

György István budapesti kormánymegbízott a modern közigazgatás óta a legnagyobb volumenű átalakításnak nevezte a mostanit. Tájékoztatása szerint májusra harminc kormányablak lesz a fővárosban és további három nyílik majd a nagy pályaudvarokon. A már meglévő kormányablakok eddig egymillió ügyfél egymillió-százezer ügyét intézték el - tette hozzá.

Baltay Tímea, a Miniszterelnökség kormányablakokért felelős helyettes államtitkára arról számolt be, hogy országosan kétszázhuszonöt helyszínen működnek kormányablakok, s év végéig további tizenötöt adnak át. Közölte azt is, hogy döntöttek az ügytípusok körének bővítéséről, ami további száztizenhatot jelent.

Reklám