Pályázati úton jelentős összeggel járul hozzá az egyházügyi államtitkárság templomok és közösségi házak felújításához, a határon túli helyszíneket is tartalmazó listát minap tették közzé.
Az államtitkárság közlése szerint összességében több mint kétszázötven templom újulhat meg a megítélt támogatásokból, továbbá mintegy háromszáz közösségi programot szervezhetnek az egyházak az összességében kétmilliárd forintos kiírás nyomán. A források legfontosabb célja olyan egyházi rendezvények támogatása – írták –, amelyek a közösségeket, a nevelést és a fiatalok eligazodását, lelki épülését erősítik, valamint olyan terek megújítása és létrehozása, amelyek helyet adnak ezeknek a programoknak. Az egyházi épített örökség megóvása és felújítása segíti egy-egy település hitéletének növekedését és kulturális, turisztikai szerepének erősödését is – tették hozzá.
A közelmúltban Soltész Miklós államtitkár a helyszínen jelentette be, hogy hetvenötmillió forinttal támogatja a kormány a Szeged-Csanádi Egyházmegye plébániáit, templomok, épületek felújítását, közösségi programok szervezését. Akkor a KDNP-s politikus részéről egyebek mellett elhangzott, a harmincegy, jelentős számban kisebb településeken működő plébánia húsvétra kapja meg a támogatást.



