A belvárosi időközi megmérettetésen a Fidesz jelöltje kétharmados győzelmet zsebelt be a vasárnapi voksoláson
A főváros V. kerületében, Belváros-Lipótvárosban a helyiek vasárnap egyéni önkormányzati képviselőt választottak azt követően, hogy a fideszes Böröcz László országgyűlési mandátumot szerzett az áprilisi parlamenti választásokon, így az önkormányzati képviselői posztjáról le kellett mondania.
A választáson három jelölt mérte össze erejét: a Fidesz jelöltje Balla Valéria Emese volt, míg Nagy Béla,és Schmuck Andor függetlenként indult.
A választásra jogosult 2321 szavazó közül 470 voksolt, ami valamivel több, mint 20 százalékos részvételi arányt jelent. A megmérettetést a Fidesz jelöltje nyerte a voksok mintegy 67 százalékának megszerzésével.



