Vona Gábor identitásproblémái a Jobbik és nem Magyarország problémája, ezért nem kívánunk foglalkozni a témával – reagált a Fidesz parlamenti frakciója Volner János kijelentésére.
A valóságban előbb a Jobbik elnöke fogalmazott úgy az olimpiai pályázattal kapcsolatos aláírásgyűjtéssel összefüggésben, hogy a kormányfő „Tarlós István főpolgármester szoknyája mögé bújik”. Erre reagált viszonválaszában a miniszterelnök: „nem szoktam én, illetve nem én szoktam más férfiak szoknyája mögé bújni”. A parlamentben az őt kérdező Hvg.hu felvetésére, miszerint Vona Gábor nem provokálni akarta-e Orbánt a vezérszónoklatába foglalt kijelentésével, a Jobbik elnöke azt felelte: „egyáltalán nem, ez egy teljesen közkeletű mondás.” A 24.hu kérdésére azonban úgy reflektált Vona Gábor: „Orbán most a Ripost szintjét hozta, odáig süllyedt. Arra kérem Orbán Viktort, ne bújjon Kövér szoknyája, illetve nadrágja mögé.” Egyébként Vona a parlamentben Mészáros Lőrincet például „Pénztáros Lőrincnek” nevezte, ezt Volner tegnap nem emelte be a „bunkóság” kategóriájába.



