Kémkedés vádjával áll bíróság elé Kovács Béla volt jobbikos EP-képviselő

Orosz kapcsolat

Belföld
  • 2018.07.10. - 01:20

Előkészítő üléssel ma a Budapest Környéki Törvényszéken kezdődik a kémkedéssel és költségvetési csalással vádolt Kovács Béla EP-képviselő pere.

A vád szerint a Jobbik korábbi tagja európai parlamenti képviselőként kapcsolatot tartott fenn az O. F. K. H. Szolgálat hivatásos állományába tartozó orosz hírszerző tiszttel. Találkozóikon a hírszerző az EU kül- és gazdaságpolitikájával összefüggő információkra vonatkozó hírigényt fogalmazott meg, és ilyen jellegű adatok megszerzését és átadását kérte Kovácstól. Az akkor még jobbikos EP-képviselő a 2012 októbere és 2014 februárja között létrejött találkozók során szolgáltatott a hírszerzőnek információkat. Ezek közé tartoztak az Oroszországot érintő, az Európai Közösségekre kihatással lévő energetikai tárgyalások részletei, ártárgyalási stratégiák, valamint a Déli Áramlattal kapcsolatos uniós álláspont. A vád szerint Kovács tevékenységével aktívan segítette az orosz hírszerzés munkáját, végső célja pedig az volt, hogy az Oroszországi Föderáció érdekében az Európai Parlamenten belül egy erős háttérbázissal rendelkező, nyíltan EU-ellenes tábort hozzanak létre, amely belülről bomlasztja az Európai Közösségek intézményeinek munkáját és orosz érdekeket helyez előtérbe. Kovács Bélát emellett azzal is vádolják, hogy mint európai parlamenti képviselő megtévesztette a parlament illetékes szolgálatának döntésre jogosult személyét. A vádlott valótlan tartalmú gyakornoki megállapodásokat írt alá három másik vádlottal, és a vele kapcsolatban álló személyeknek az EP költségvetéséből származó anyagi előnyt juttatott 2012–2013-ban.
Reklám