Kásler Miklós: Megmaradásunk záloga a kultúránk

Rektori és egyetemi tanári megbízásokat adott át a miniszter

Belföld
  • 2018.11.30. - 13:03

A közösségért való cselekvést, a nemzet felemelésének szándékát hangsúlyozta Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere rektori és egyetemi tanári megbízások átadásán pénteken, Budapesten. 

kásler előad576
Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere beszédet mond a rektori, egyetemi és főiskolai tanári kinevezések átadásán a Pesti Vigadó dísztermében - MTI/Koszticsák Szilárd

Kásler Miklós - utalva a magyarság történetére - úgy fogalmazott: megmaradásunk záloga az a kultúra volt, amit generációk hosszú sora teremtett meg, és az a tudomány, ami a magyar nemzetet felemelte a kultúrnemzetek közé. 
Az önök elődei hozták létre az első nagy magyar orvosi iskolát, a műszaki tudományokat, tizenhét magyar származású Nobel-díjas van, zenénk meghódította a világot - sorolta a miniszter. 
 Kitért arra, hogy a magyarság megmaradásában a szellemi javak mellett a fizikai képesség kifejlesztésének is szerepe volt. 

A miniszter felhívta a megbízásokat átvevők figyelmét elődeik örökségére, akiknek nyomdokába lépnek. A feladatuk, hogy ezt a tudásbázist és szellemi örökséget az utódoknak átadják, és a legkorszerűbb módon tanítsák meg a felnövekvő generációt a legkorszerűbb tudományokra - mondta. 
Kitért arra is, hogy a negyedik ipari forradalom korát éljük, nemcsak a világ, az ideológiák, az államformák változnak, hanem a tudományos körülmények is. 

Ugyanakkor azt soha nem szabad feledni, hogy fundamentum nélkül a felépítmény mindig instabil - fogalmazott Kásler Miklós. 

Reklám