Hidvéghi Balázs: Brüsszel célja a kvótát elutasító országok gazdasági és politikai büntetése

„A kötelező betelepítési kvóták veszélye valóságos”

Belföld
  • 2017.10.20. - 11:42

A Fidesz szerint az Európai Parlament (EP) megkezdte a "Soros-terv" végrehajtását - értékelte Hidvéghi Balázs, a Fidesz kommunikációs igazgatója pénteki sajtótájékoztatóján a Európai Parlament belügyi, állampolgári és igazságügyi szakbizottsága (LIBE) előző napi döntését.

Hidvéghi Balázs elmondta: az EP belügyi, állampolgári és igazságügyi szakbizottsága (LIBE) csütörtökön jelentést fogadott el a közös uniós menekültügyi rendszert szabályozó dublini rendelet módosításáról. 

"Úgy ítéljük meg, hogy Európai Parlament megkezdte a Soros-terv végrehajtását" - jelentette ki ezzel kapcsolatban a Fidesz kommunikációs igazgatója, aki szerint mindenki számára látható, hogy a kötelező betelepítési kvóták veszélye valóságos, hiába próbálják ezt tagadni a magyar baloldal képviselői Magyarországon és az Európai Parlamentben.
Különösen megdöbbentőnek és szomorúnak nevezte, hogy a bizottságban a magyar baloldal képviselője, Niedermüller Péter, a "Gyurcsány-párt" politikusa megszavazta a jelentést.

Hidvéghi Balázs a bizottság által elfogadott szöveget veszélyes és felháborító tervként értékelte és úgy vélte: Brüsszel, ahelyett, hogy Európát védené, "a tervszerű betelepítésre akar berendezkedni hosszú távon". 
"Pontról pontra haladnak Brüsszelben a Soros-terv végrehajtásának útján" - fogalmazott.

Rámutatott: a LIBE által elfogadott jelentésben visszaköszönnek a Soros-tervből már ismert konkrét javaslatok, pontok, hiszen a szöveg tartalmazza a kötelező elosztás igényét, és egy automatikus, felső korlát nélküli, végtelenített folyamatban gondolkodik.
Hozzátette: a szövegben megtalálható a migránsok befogadását elutasító országok gazdasági és a politikai megbüntetése, valamint a családegyesítések fogalma is, amely szélsőségesen tágan értelmezi a család fogalmát, ezzel is elősegítve a migráció felgyorsítását. 
"Tervszerűen akarják behozni a migránsokat és tervszerűen akarják elosztani őket az unió területén" - hangsúlyozta.

A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint a szöveg olyan "őrült és abszurd" pontokat is tartalmaz, miszerint előbb osszák szét az Európába érkezett migránsokat és csak ezt követően foglalkozzanak annak megállapításával, hogy egyáltalán jogosultak-e bármiféle menekültstátuszra. 

Emellett csökkentenék a nemzeti hatásköröket, hiszen a szöveg azt javasolja, a migránsok döntsék el, hova akarnak költözni az Európai Unióban, és erre olyan országokat akarnak nekik felajánlani, amelyek eddig nem fogadtak be migránst vagy csak kevesebbet - mutatott rá Hidvéghi, aki szerint mindez konkrét veszélyt jelent Magyarországra és a közép-európai régióra tekintve. "Magyarország migránscélponttá változna ennek a jelentésnek az értelmében".

Szerinte a brüsszeli javaslatban egészen elképesztő, hogy nem ösztönzik a határvédelmet, figyelemmel a terrorveszélyre és az illegális határátlépések állandósulására. 
Felhívta a figyelmet arra, hogy a jelentésben megreformálnák az eddig önkéntes uniós áttelepítési keretrendszert is, így az a jövőben kötelező kvótarendszer alapján működne.

Elmondta: a LIBE bizottság javaslata az Európai Parlament plenáris ülése elé kerül, ahol szintén megpróbálják majd "áterőltetni". Attól tart, hogy a magyar EP-képviselők ezt megint meg fogják szavazni, ahogyan eddig is minden bevándorláspárti javaslatot támogattak. 

Hidvéghi Balázs arra figyelmeztetett: várhatóan az Európai Tanácson is "át akarják majd nyomni", arra kényszerítve a tagállamokat, így Magyarországot is, hogy ezt a veszélyes tervet elfogadják.
Hangsúlyozta: mindebből látható, hogy a Soros-terv valóság, "él és virul", és nagyobb veszélyt jelent, mint bármikor korábban. Ezért van szükség a nemzeti konzultációra, amelynek keretében minden ember véleményét ki szeretnék kérni a terv végrehajtásáról, hiszen ez "itt kopogtat az ajtónkon", erősebben, mint a korábbi időszakban - fogalmazott.

A Fidesz kommunikációs igazgatója ezért arra kért mindenkit, hogy vegyen részt a konzultációban, ezzel is erősítve azt a védekező pozíciót, amelyet ebben a témában Magyarország képvisel.

Dömötör Csaba: "Biankó meghívó" a migránsok számára az EP bizottságának reformtervezete

A Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerint több millió bevándorlónak jelentene "biankó meghívót", ha elfogadnák az Európai Parlament állampolgári jogi, bel- és igazságügyi bizottsága által csütörtökön megszavazott reformtervezetet.

Dömötör Csaba  hangsúlyozta, hogy a kötelező betelepítési kvóták életbe lépésével a brüsszeli vezetők azt üzennék a migránsoknak: nyugodtan induljanak útnak, úgyis letelepedhetnek majd valamelyik európai országban.  Így valósulhat meg Soros György üzletember "terve", hogy évente egymillió bevándorló érkezzen a kontinensre - hangoztatta.

Fidesz: Az LMP tagadja a Soros-terv létezését, de a végrehajtásán dolgozik

A Fidesz szerint az LMP tagadja a Soros-terv létezését, miközben támogatja és kész azt végrehajtani.

A nagyobbik kormánypárt ezt arra reagálva közölte pénteken az MTI-vel, hogy Kanász-Nagy Máté, az LMP szóvivője azt közölte, Szél Bernadett, a párt társelnöke hűtlen kezelés miatt tesz feljelentést a nemzeti konzultációhoz kapcsolódóan, mert állítása szerint a kormány egy olyan tervről indított konzultációt és "herdál el erre csaknem 10 milliárd forintot", amely valószínűleg nem is létezik.
A Fidesz reagálásában azt írta, az LMP is ugyanazt a migránspárti politikát folytatja, mint Gyurcsány Ferenc és a szocialisták. 
Velük együtt támadja a nemzeti konzultációt és tagadják a "Soros-tervet", miközben ők maguk is támogatják és készek végrehajtani - írták.
Kifejtették, hogy az LMP európai parlamenti képviselője, Meszerics Tamás minden alkalommal megszavazza a brüsszeli "migránspárti" javaslatokat, a migránsok betelepítésének kikényszerítéséről szóló EP-jelentést, és azt is, hogy pénzbüntetéssel sújtsák azokat az országokat, amelyek nemet mondanak a kényszerbetelepítésre.

Reklám