Határokon átívelő közösségépítés

Diákonként hatvanezer forintra pályázhatnak az iskolák az idei tanévben

Belföld
  • 2017.01.28. - 00:59

Csaknem kétmilliárd forintot fordít a kormány a mostani tanévben a Határtalanul programra, jövőre pedig ez az összeg még magasabb lehet – mondta Rétvári Bence tegnapi sajtótájékoztatóján Budapesten.

A program során magyarországi iskolák tanulói állami támogatással vehetnek részt osztálykiránduláson a szomszédos országok magyarlakta területein. Az államtitkár – a távirati iroda beszámolója szerint – kiemelte: 2010 után a kormány egyértelműen célul tűzte ki, hogy a diákoknak tanulmányaik alatt legalább egyszer alkalmuk legyen határon túli magyar fiatalokkal, közösségeikkel találkozni. A program évről évre bővült, mostanra a részt vevő diákok száma háromszorosára, az iskoláké két és félszeresére nőtt. Rétvári kitért arra is, ebben a tanévben összesen ötvenötezer hazai és határon túli diák vesz részt a kezdeményezésben. De nőtt a megpályázható összeg is: diákonként hatvanezer forint áll rendelkezésre, ráadásul a támogatási összeg a korábbinál szélesebb körben használható fel, amit utazási és szállásköltség mellett étkezésre, útlevél kiállítására, programokra és projektvezetői tiszteletdíjra fordíthatják az iskolák. Pályázni folyamatosan lehet, a szakaszos elbírálás első határideje február 28.

Reklám