Már több mint kilencszázezren aláírták az Európai Unió kötelező betelepítési kvótája elleni íveket, ami meghaladja a várakozásokat – közölte Kovács Zoltán kormányszóvivő tegnap Komlón.
Havonta százharmincezer forintba kerül az országnak egy migráns ellátása, ami elviselhetetlen terhet jelent a magyar költségvetés számára – jelentette ki Kósa az MTI tudósítása szerint. Hangsúlyozta, a kötelező betelepítési kvóta hátrányos az országnak, rossz Európának, teljes mértékben jogtalan, és nem oldja meg a tömeges bevándorlással kapcsolatos problémát.
Emlékeztetett, a magyar kormány és a Fidesz politikusai a kezdetektől következetesen ellenzik a tömeges bevándorlást. A schengeni egyezmény értelmében csak azokat lehet beengedni, akik menekültstátusra jogosultak, mindenki mást vissza kell fordítani – szögezte le. Hozzáfűzte, a tömeges bevándorlás „kéz a kézben jár” a terrorizmussal, a betelepítési kvóta pedig az Európában ma már valósággá vált terrorizmus szétterítését jelenti.



