Egy három éve elhunyt polgármestertől kért találkozót Magyar György, az MSZP-Párbeszéd siófoki képviselőjelöltje.
Az esetről a szentgáloskéri polgármester, Szabó Péter tájékoztatta a Somogyi Hírlapot. Elődje 2015-ben meghalt, ez a hír azonban úgy tűnik nem jutott el Magyar Györgyhöz, mert emailjének megszólítása még az előző településvezetőnek szólt. A kínos hibát először a polgármesteri hivatal dolgozói vették észre, ők jelezték Szabó Péternek, aki feldúltan nyilatkozott a lapnak:
„Hogy indulhat valaki egy választáson, ha azt sem tudja, hogy a körzetéhez tartozó településeken ki a polgármester?” – kérdezte Szabó. „Elvárható, hogy ha valaki kampányol, akkor teljes felkészültséggel vágjon neki, és tájékozódjon a településekről, az ott élőkről – fűzte hozzá.”
Nem ez az első bakija Magyarnak
A cikk szerzője Magyar György egy másik bakiját is megemlíti: A Simicska Lajos ügyvédjeként is ismert képviselőjelölt egy televízióinterjúban azt mondta, választókerülete Balatonszabaditól Balatonszemesig tart a Balaton partján.
Balatonvilágost kifelejtette, mert igaz ugyan, hogy Balatonvilágos ugyan mintegy fél évszázadon át Veszprém megyéhez tartozott, de egy helyi népszavazás után 2013. január 1-jétől, azaz öt éve már Somogy megye része
Magyar György a nehezen értelmezhető hibákat azzal magyarázta, hogy ezeket szándékosan helyezték el a kampányában, hogy kiugrassák a nyulat a bozótból, ám azt nem részletezte, milyen nyúlra gondolt.
Simicska lehet a kínos hibák hátterében
Az Origo információi szerint azonban másról van szó: a portál úgy tudja, a baloldali jelöltnek jobbikosok „súgtak” , hogy érdemes a már halott polgármesterrel beszélnie, mert ő tud neki segíteni bizonyos ügyekben. Hogy szándékosan csapták-e be Magyart, vagy csak egyszerűen tájékozatlanok voltak, arról egyelőre nincs információja a lapnak, de szerintük ez a húzás is tökéletesen illik a Jobbik kapcsán a közelmúltban kiderült korrupciós ügyek sorába: nemrégiben Farkas Gergely ajánlott pénzt egy LMP-s jelöltnek a visszalépéséért cserébe. A jobbikos szálat erősíti a felettébb furcsa történetben az a közismert tény is, hogy Magyar György Simicska Lajos ügyvédje, a nagyvállalkpzóról pedig köztudott, hogy Vona Gábor pártjának egyik legfőbb támogatója.



