A szervezet szerint ezzel megnyugtatóan rendeződne azoknak a szakorvosoknak a helyzete, akik a fizetésemelési programmal anyagilag mégis rosszabb helyzetbe kerültek.
A Reszasz álláspontja azonban az, hogy a megoldás nem a választás lehetőségének felkínálása, hanem a fizetésemelések második ütemének előre hozása 2017. január 1-jére. „Ezzel a lépéssel megoldódna azoknak a gondja, akik a fiatal szakorvosoknak járó támogatás megszűnése miatt károsultak, hiszen nettó százezer forint veszteséget pótolna a béremelés két lépcsője. Ezentúl a rezidensképzés alatt ösztöndíjban és hiányszakmapótlékban egyaránt részesültek problémája is megszűnne, mivel százezer és ötvenezer forint veszteséget pótolna a béremelés két lépcsője” – olvasható a közleményben. Hozzáteszik, a javasolt intézkedés, vagyis az emelés második lépcsőjének előrehozatala valamelyest rendezné azon sürgősségi szakorvosok helyzetét is, akik korábban kétszázezer forint értékben kaptak Gábor Aurél-ösztöndíjat, ám a béremelés által ők is némileg rosszabbul jártak.



