Megkezdődött szombaton az Országgyűlés és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) közös szervezésű Országházi Gyermekkarácsonya, amelyen több mint nyolcszáz magyarországi és határon túli hátrányos helyzetű, rossz anyagi körülmények között élő általános iskolás gyerek vesz részt.

Az advent harmadik vasárnapja előtt tartott rendezvényre mintegy 100 településről érkezett több mint 800 gyerek, ezúttal nemcsak magyarországiak, felvidékiek, délvidékiek, kárpátaljaiak és erdélyiek, hanem burgenlandiak is - emelte ki a megnyitón a házelnök. Kövér László a gyerekeket arra biztatta, hogy vegyék birtokba a házat, érezzék jól magukat, az itt kapott élményeket pedig vigyék haza, osszák meg másokkal is. Kövér László ezután átadta az Országház kulcsait a gyerek házelnöknek, aki elsőként azt adta utasításba, hogy legyen sok zene, tánc és mindenki érezze jól magát.
A rendezvényen a Bakáts Téri Ének-Zenei Általános Iskola kórusa, az Élő Forrás Hagyományőrző Egyesület, a Budapesti Operettszínház művészei, a Sirtos együttes, a Margaret Island, valamint Gubás Gabi és zenekara adnak műsort.
A gyerekek megtekinthetik az Országgyűlési Őrség díszbemutatóját, és közös fotót készíthetnek a Süsü bábfigurával. A programok között országházi séta, rajzfilmvetítés, kézműves foglalkozás, arcfestés, buborékfújás és lufihajtogatás is szerepel.



