Gulyás Gergely: A választás egyik tétje, hogy folytatódhasson a felzárkózás Nyugat-Európa jóléti társadalmaihoz

A Fidesz frakcióvezetője országjáró fóruma karcagi állomásán vett részt

Belföld
  • 2018.03.10. - 19:08

A Fidesz frakcióvezetője szerint az április 8-ai választás tétje, hogy Magyarország folytathatja-e a felzárkózást Nyugat-Európa jóléti társadalmaihoz, vagy olyan instabilitás alakul ki az országban, olyan "kormányozhatatlan helyzet" áll elő, amely már rövid távon is súlyos következményekkel jár.

gulyás
MTI Fotó: Czeglédi Zsolt
Gulyás Gergely szombaton, országjáró fóruma karcagi állomásán mintegy kétszáz ember előtt a választás tétjét óriásinak nevezte, hangsúlyozva, erre azok figyelmét is fel kell hívni, akik ezt nem így látják. A frakcióvezető a Déryné Kulturális, Turisztikai, Sport Központ és Könyvtárban tartott rendezvényen hozzátette: amikor a választópolgárok arról döntenek, hogy ki kormányozzon az országban a következő négy évben, mindenféleképpen tekintetbe kell venniük, hogy kormányzása alatt "ki mit tett, illetve kitől mi várható".

Az elmúlt nyolc év egyik nagy eredményének nevezte, hogy Magyarországnak ma erős a gazdasága, szerinte "ezt még a lehető leghazugabb kampány mellett sem tudja egyetlenegy ellenzéki párt sem vitássá tenni".

Gulyás Gergely hangsúlyozta: a rendszerváltás óta nem dolgozott annyi ember Magyarországon, mint most, 740 ezer emberrel többen dolgoznak, mint 2010-ben. A közmunkaprogramot sikeresnek értékelte: míg 2013-2014-ben több mint 200 ezren vettek részt a közmunkaprogramban, ma már csak 140 ezren, mivel a piac is képes volt ezeket az embereket alkalmazni - mondta.

Megemlítette azt is, hogy a polgári kormány emelte 88 százalékkal a minimálbért az elmúlt két ciklusban, a garantált bérminimumot pedig több mint kétszeresére.

Az Európai Unió tagállamai közül Magyarország tavaly a 4 százalék fölötti gazdasági növekedésével a második volt, GDP-arányosan a legnagyobb arányban fordít pénzt családtámogatásra Európában - mondta, kitérve arra is, hogy a kormány nemzetpolitikája is megkísérelte begyógyítani azokat a sebeket, amelyeket "nyolc év szocialista-liberális kormányzása ejtett a nemzeti összetartozáson". 

Gulyás Gergely megítélése szerint az elmúlt nyolc év kormányzati teljesítménye alapján jó szívvel kérhetik a választók bizalmát.

 A négy hét múlva esedékes választás négy évre sok kérdésben meghatározza az ország sorsát, ezek közül az egyik legfontosabb a migráció, amely azt ennél is hosszabb időre meghatározhatja - hangsúlyozta.

A migrációról azt mondta: Európa olyan új kihívással szembesült, ahol a rossz döntés "végleges és akár végzetes is lehet". Véleménye szerint az európai politikában a migrációval összefüggésben a valóság kimondását rasszizmusnak és intoleranciának minősítik, ami minden alapot nélkülöz. A magyar kormány minden kultúrát és vallást tisztel, csak úgy gondolja, hogy lehetőség szerint mindenkinek a szülőföldjén, a hazájában kell boldogulnia - tette hozzá, megemlítve, hogy ehhez a magyar kormány segítséget is adott és ad. 

Gulyás Gergely kijelentette: ha a következő kormány változtat a migrációs politikán, olyan jelenségekkel kell szembesülni, mint amelyeket nap mint nap lehet látni Nyugat-Európában.

A frakcióvezető természetesnek nevezte, hogy a választási kampány utolsó hetei minden demokráciában "hiszterizáltak".

Gulyás Gergely arra kérte hallgatóságát, hogy az április 8-ai választáson a jelenlegi kormánykoalíció pártjainak szavazzanak bizalmat. 

 Döntő jelentősége van az egyéni választókerületeknek - magyarázta a nagyobbik kormánypárt frakcióvezetője -, hozzátéve, ezért is fontos, hogy a Fidesz országos listája mellett Karcagon mindenki Kovács Sándort, a párt képviselőjelöltjét támogassa.

Reklám