Március végén befejeződött az ENSZ Ciprusi Békefenntartó Misszió 37. magyar kontingensének küldetése, és ezzel egy időben megkezdte szolgálatát a műveleti területen a váltás. A honvédeknek a bal oldali közlekedést is el kell sajátítaniuk.
Március végén a 39. váltással harmincöt magyar kéksapkás kezdte meg egyesztendős misszióját. Honfitársaink három településen, különböző beosztásokban szolgálnak majd. Az újonnan érkezett honvédek többsége a szigetet két részre osztó ütközőzóna keleti, úgynevezett 4-es szektorában teljesít szolgálatot, a többnemzeti – magyar–szlovák–szerb–ukrán – békefenntartó zászlóalj kötelékben. A honvédségi alakulat zöme az athienou-i Szent István-táborban szolgál az 1. szakasz tagjaként, ez az alegység hetven kilométer hosszú részt tart ellenőrzés alatt. Az újonnan érkező békefenntartók az elkövetkező hat hét során a belépőtréningen megszerezik a bal oldali közlekedéshez szükséges gépjármű-vezetői engedélyt és az alapfokú összekötő szakmai ismereteket.



