A ciklus végére, azaz 2018 elejére tartható a cél, hogy a kedvezményes honosítással meglegyen az egymillió új magyar állampolgár – közölte tegnap a távirati irodának adott nyilatkozatában Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes.
Semjén a legszigorúbb államigazgatási folyamatnak nevezte az állampolgársági eljárást, amit azzal indokolt, hogy minden kérelmezőt háromszorosan ellenőriznek: közigazgatási, közbiztonsági és nemzetbiztonsági kontroll alatt zajlik a procedúra. „Fontos látni, hogy az utódállamok ellenérdekeltek a honosításban, ezért dezinformációkkal igyekeznek azt akadályozni, nem sok sikerrel. Sőt, úgy tűnik, többé-kevésbé ők is beletörődtek abba, hogy a honosítás sikeres, elgáncsolhatatlan folyamat” – mutatott rá. Közölte, a nemzetpolitikai munka bővül, például a Kőrösi Csoma Sándor-program révén, amelyben magyarországi fiatalokat küldenek a diaszpóra magyar szervezeteihez, hogy segítsék azok munkáját.



