Valóságos offenzívát indítottak a baloldali pártok a bevándorlással kapcsolatos kormányzati lépésekkel szemben.
Az MSZP pedig azt jelentette be, megnyitja fővárosi, Jókai utcai székházát a Budapestre érkező, a menekülteket segítő civilszervezetek számára, hogy a pártközpontban logisztikai és koordinációs központ jöhessen létre. Kunhalmi Ágnes, a szocialisták budapesti elnöke felszólította a kabinetet, hogy segítse külön buszjáratokkal a menekültek áthaladását, a pályaudvarokon pedig információs pontokat állítson fel.
A Fidesz ezt úgy kommentálta: „Miközben Magyarországot és Európát elözönlik az illegális bevándorlók, a baloldal csak bohóckodásra, feljelentgetésre és kirakatakciókra képes, felelős munkára nem.” Szerintük a baloldali pártok még most sem a magyar emberek, hanem a bevándorlók érdekeit nézik. A magyarok érdeke az – írják –, hogy a magyar hatóságok a karitatív szervezetekkel szorosan együttműködve, az arra kijelölt helyeken akadály nélkül végezhessék munkájukat, lefolytathassák a szükséges eljárásokat, és meg tudják különböztetni a politikai menekülteket az illegális bevándorlóktól.



