Magyarország jövőjéről csak a magyar emberek dönthetnek, nem pedig George Soros és az általa támogatott hálózat – hangoztatta az MTI tudósítása szerint Falusi Vajk, a Fidelitas alelnöke, a Nyílt Társadalom Intézet Alapítvány épülete előtt tartott sajtótájékoztatón.
Elmondta: a magyar választásokba és közéletbe történő nyílt beavatkozásnak tartja, ha igazak a sajtóban megjelenő hírek, miszerint Soros és szervezetei irodákat fognak nyitni vidéken, amelyeknek több százezer forintot adnak majd, hogy támogassák Soros elképzeléseit. Ez ellen ki kell állni – szögezte le. Falusi arról is beszélt, hogy Nyugat-Európában „nem az őslakos fiatalokról szólnak a közterületeken a rendezvények, a szórakozóhelyeken egyre több migráns tűnik fel”. Párkányi Eszter, a Fidelitas szóvivője kijelentette, hogy George Soros és ügynökei meg akarják törni a kormány álláspontját a bevándorlási kérdésben, össze akarják fogni az ellenzéket, és el akarják érni, hogy az ország elfogadja a felső korlát nélküli betelepítési kvótát. Hozzátette, ők viszont azt szeretnék, ha a magyar utcák és terek megmaradnának a magyar fiatalok számára, és azokon az ő igényeiknek megfelelő programokat szerveznének. Hangsúlyozta: büszkék arra, hogy Magyarország az egyik legbiztonságosabb ország, Budapest pedig az egyik legbiztonságosabb város, itt a karácsony az ünnepről és a családokról fog szólni, nem pedig a terrorkészültségről.