A balti országok és Szlovénia légtérvédelmének egyidejű ellátásával a Magyar Légierő négy hónapon át több tízmillió európai polgár biztonságát szavatolta – jelentette ki tegnap a Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkára Kecskeméten.
Az eseményen Ugrik Csaba dandártábornok, bázisparancsnok arról beszélt, a Gripen-flotta és a működtetésére kiképzett 35 pilóta és 145 technikus minden tekintetben alkalmas 21. századi feladatok végrehajtására. Közölte, most lezárul egy korszak, hiszen a korábban tizenhat, mára kéttagúra csökkent svéd támogató csoport is távozik tőlünk. Ezzel a lépéssel felnőtté válunk, bár a gyár a jövőben sem engedi el magyar partnerei kezét – fogalmazott.



