Fejlesztik a Ludovika Campust

Harmincmilliárd forint a beruházás első ütemére

Belföld
  • 2015.07.24. - 23:45

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) Ludovika Campusának 2015 és 2018 közötti fejlesztésére több mint bruttó harmincmilliárd forintot kell biztosítani a központi költségvetésben.

Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlöny legfrissebb számában jelent meg. A fejlesztés első ütemére, a 2015 és 2018 közötti időszakra öt feladatot határoztak meg. El kell készülnie egy új oktatási épületnek, a rendészettudományi kar kollégiumának és speciális képzési épületének, továbbá a szárnyépületben a közigazgatás-tudományi karnak kell biztosítani bizonyos oktatási funkciókat. A kormányhatározat előírja sportlétesítmények megvalósítását, valamint a vívóterem, előadóterem épületében oktatási, kulturális, sport- és egyéb kiszolgálófunkciók kialakítását. A feladatok között szerepel az Orczy-park felújítása, lovaslétesítmények rekonstrukciója is. A 2018–2020 közötti második ütem feladatai egyebek mellett a hadtudományi és honvédtisztképző kar speciális bentlakásos képzési központja és a katasztrófavédelmi speciális képzési központja létesítményeinek kialakítása.
Reklám