Jövő év február 8-ig meghosszabbította a nyomozás határidejét a vádhatóság a VI. kerületi önkormányzatnál megkötött megbízási szerződések ügyében, amelyben nincs még gyanúsított – közölte lapunk megkeresésére a Fővárosi Főügyészség.
A feljelentésre az szolgáltatott alapot, hogy az önkormányzat irattárában a 2001 és 2010 közötti, a szocialista-szabad demokrata vezetés idején megkötött, egyenként tízmillió forintos tanácsadói szerződéseknél munkavégzésnek nem találták írásos nyomát. Nincs bizonyíték arra, mire fizettek ki több mint száz millió forintot – mondta lapunknak Gila Pál, az önkormányzat jogi képviselője. A nyomozást korábban megszüntető határozatból az sem derült ki, a teljesítési igazolást kiállítók kihallgatása megtörtént-e, illetve vizsgálták-e a tanácsadók szakmai kompetenciáját.



