A Lakiteleki Népfőiskolán az elmúlt években húsz olyan kollégium szerveződött, amelynek részeként egy-egy határon túli magyarok lakta tájegységen végeznek hungarikum- és értékfeltáró terepmunkát fiatal egyetemisták és szakemberek segítségével – ismertette tegnap Lezsák Sándor a Pesti Vigadó épületében.
Hámori József akadémikus, a TIT elnöke felidézte, az ismeretterjesztő szervezet elődjét Bugát Pál vezetésével 1841-ben, a reformkorban alapították. Fekete György, a Magyar Művészeti Akadémia elnöke pedig arról beszélt, ha az iskola belátható időn belül nem tudja keresztülvinni a művészet és tudomány integrációját, akkor arra a közművelődésnek, az ismeretterjesztésnek kell kísérletet tennie.



