Négyéves béremelési program keretében növelnék a tervek szerint az egészségügyi szakdolgozók bérét, amely 2011-hez képest 2019-re megduplázódna – közölte az emberi erőforrások minisztere Győrben, az egészségügyi szakdolgozók kongresszusán.
Balog Zoltán emlékeztetett arra, 2010-ben a kórházak adósságállománya százharmincmilliárd forint volt, az eszközállomány pedig nyolcvan százalékban elavult. Az Országos Mentőszolgálat 2008-tól nem kapott új mentőautókat, az egészségügyből pedig hatszázötvenmilliárdot vontak el. A kormánynak 2010 után először a gazdaságot kellett rendbe tennie, utána indulhattak el az egészségügyet érintő fejlesztések. Öt év alatt ötszázmilliárd forintot fordítottak az ágazat fejlesztésére – folytatta a miniszter –, 655 egészségügyi beruházás fejeződött be, ezek nyomán hetven százalékban újultak meg a kórházak.



