Három évig nem esnek tanfelügyelet hatálya alá a minősített pedagógusok – jelentette be tegnap Balog Zoltán.
A fórumot követő sajtótájékoztatón a tárcavezető hangsúlyozta, a pedagógusokkal együtt szeretnének javítani a rendszeren, a tanárok, tanítók megbecsülését fontosnak tartja a kormány, ezt jelentős béremeléssel is kifejezte. A miniszter beszélt arról is, hogy hetvenhétezer informatikai eszközt juttatnak el az iskolákba a következő hónapban. Tájékoztatása szerint a fórum résztvevői tapssal fogadták bejelentését a pedagógusok terheinek csökkentéséről. Azokat a tanfelügyeleti eljárásokat, amelyek a minősített tanárokat érintenék, eltörlik, ez több mint kilencezer pedagógust érint – közölte Balog Zoltán. A kormány nemcsak kíváncsi a pedagógusok problémáira, hanem arra törekszik, hogy velük együtt oldja meg azokat – hangoztatta, és emlékeztetett arra, hogy már aláírt egy olyan megállapodást, amely a bürokrácia csökkentéséről szól. A következő lépésekről a köznevelési kerekasztalnál tárgyalnak majd.



