Elterjedt a határra épülő kerítés híre

Mórahalom polgármestere a határzár építéséről beszél

Belföld
  • 2015.07.16. - 00:35

Már nagyon várjuk, hogy az országhatáron elkészüljön a kerítés – mondta lapunknak Mórahalom polgármestere.

Nógrádi Zoltán 20150716
Nógrádi Zoltán (Fotó: MH)

Nógrádi Zoltán közölte: az EU-ból nem érkezett másik javaslat a migránsok beáramlásának megállítására, csak a kerítéssel tudjuk elképzelni, hogy normalizálódhat a helyzet. Ismert, a Szerbiával szomszédos település közelében hétfőn elkezdték a kerítés mintaszakaszának építését. Ez alapján választják ki azt a technológiát, amellyel a teljes, 175 kilométeres határzárat építik majd. Nógrádi Zoltán szerint a kerítés híre az embercsempészekig, a fogadott országokig repült. „Nap mint nap egyre több migráns érkezik, a készülő határzár ugyanis azt az üzenetet fogalmazta meg, hogy mihamarabb át kell jutniuk Magyarországra.” A mórahalmiak azt remélik, hogy a fizikai gát jelentősen csökkenti majd az érkezők számát.

A polgármester beszámolója szerint a település lakói addig is élik megszokott életüket, de komoly erőfeszítéseket kell tenniük ahhoz, hogy a megszokott életmódjukat fent tudják tartani. Magyarázta: szeretnének mihamarabb túllenni a határzár építésén. Nem lenne jó anélkül nekimenni a télnek, hiszen ilyenkor a fizikai szükségletek is markánsabbak. „Nincs más választása annak, aki fázik. Meghúzza magát a buszmegállóban, bemegy templomba, a közösségi házba, bárhová, ahol temperált a levegő. És nem fogják azt mondani neki, ne menjen be melegedni” – fűzte hozzá.

Reklám