Megkötötte a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium az új budapesti szuperkórház helyszínére vonatkozó szükséges szerződéseket, így az intézmény az M1–M7 fővárosi kivezető szakasza mellett, a Dobogón épül fel – közölte lapunkkal a tárca. A beruházás része az Egészséges Budapest programnak, amelynek részleteit ősszel véglegesíthetik.
A telek biztosításával kapcsolatos feladatok a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium hatáskörébe esnek, ezzel kapcsolatban pedig a kormány nemrég jelezte, nem haladnak megfelelő ütemben az előkészületek, így, ha július 8-ig nem sikerül megszerezni a helyszínen álló, magántulajdonban lévő ingatlanokat, úgy az állam más helyszínt keres. Lapunk megkeresésére a fejlesztési tárca közölte: a tárgyi ingatlanok állami tulajdonba kerülésére vonatkozó megállapodásokat 2017. július 7-én megkötötték, ennek eredményeként más helyszín keresése nincs napirenden. Tehát eldőlt: a fővárosi, illetve a budai szuperkórház Dobogón épül meg.
Az Egészséges Budapest program részeként egyébként a régió összesen huszonnégy intézménye újul meg, az erre az évre kalkulált negyvenmilliárd forintnak pedig több mint a felét, 21,2 milliárdot eszközbeszerzésre, tárgyi fejlesztésekre költhetnek az intézmények. A keret másik felét a programhoz kapcsolódó beruházások megkezdéséhez szükséges eljárásokra fordítják. A teljes projektet várhatóan az ősszel véglegesítik.



