Egyre durvább a belháború a Jobbikban

Egymást szólítják fel lemondásra az ellenzéki párt vezetői – Toroczkai szerint teljes az egység

Belföld
  • 2018.03.29. - 21:28

Nagy vihart kavart a Jobbikban Mirkóczki Ádám közelmúltbeli interjúja, melyben a szóvivő közölte, minden hazugság volt, amit korábban képviseltek. A Jobbik „őszödi beszédeként” emlegetett nyilatkozat óta egyre nagyobb a káosz a Jobbik elnökségében.  Hangfelvétel bizonyítja, hogy a vezetők egymást szólítják fel lemondásra, és félnek attól, hogy Vona Gábor lehallgatja őket.

Nemcsak az elnökség, de a tagság körében is óriási felháborodást keltett Mirkóczki Ádám nyilatkozata miszerint egyértelmű hazugság volt a Jobbik nemzeti radikalizmusa, minden amit csak mondtak, állítottak ezen a téren – írja cikkében a Ripost. A lap szerint egy másik vezető, Schneider Tamás ügye, az eltitkolt vadászbirtok miatt is „valóságos lavina indult el”, gyalázkodó kommentek lepték el az elnökségi tagok internetes felületeit.

Az összezavarodott vezetők egymást szólítják fel lemondásra, és attól tartanak, hogy Vona Gábor testőrsége lehallgatókészülékeket helyeztek el az ülések helyszínén.

A párt prominensei közül elsőként és leghangosabban Toroczkai László alelnök követelte Mirkóczki távozását. Toroczkai ezt egy hangfelvételen is megerősíti, melyet csalódott jobbikosok juttatak el a Ripost szerkesztőségébe.

 

Toroczkai szerint a hangfelvétel hamisítvány, a Jobbikban teljes az egység

Toroczkai László csütörtökön közleményt adott ki, melyben kifejti, a Ripost cikkében hallható felvétel nem a mostani eset kapcsán készült, hanem másfél évvel korábban, amikor Mirkóczki Ádám markáns véleményt fogalmazott meg az akkor még csak amerikai elnökjelölt Donald Trumpról. Az alelnök egyúttal is azt hozzátette, nincs semmilyen háború a Jobbikban, teljes az egység.

Reklám